Biz Kimiz?

Kamuoyu Araştırma ve Danışmanlık Hizmetleri
info@remres.com.tr

Remres; Kamuoyu Araştırma sektörüne, teknolojinin sağlamış olduğu tüm imkanları sonuna kadar kullanarak, yepyeni bir bakış açısı getirme hedefiyle kurulmuştur. Bu amaçla, kendi geliştirmiş olduğu yazılımını, donanım teknolojileri ile entegre kullanıp alanında uzman ve tecrübeli ekibiyle bütünleştirerek; araştırmacılık sektöründe, rakiplerinin sunduğu güvenilirliğin çok çok ötesinde bir sonuç güvenliği sağladığı gibi, yine teknolojiden aldığı güçle bu sonuçları en hızlı biçimde sunmaktadır. 

Remres'in en önemli farkı, kamuoyu araştırmaları ve propaganda faaliyetlerinde tamamiyle teknolojiye dayalı çözümler kullanmasıdır. Remres bünyesindeki hiçbir araştırma faaliyetinde basılı kağıtlar kullanılmamaktadır. Tüm yüzyüze görüşmeler, içerisinde GSM hatları bulunan tabletler yoluyla yürütülmektedir. Bu sayede, sonuçların sisteme doğrudan aktarılması sağlanarak rakiplerine oranla büyük bir hız yakalayan Remres, aynı zamanda yapılan tüm anket çalışmalarında gelen sonuçları, anketin yapıldığı GPS lokasyon bilgisi ile aldığından; yine rakiplerine oranla çok yüksek düzeyde bir güvenilirlik sağlamaktadır. 

Remres, Emre Şişmanlar tarafından 2018 yılı başında kurulmuştur. Bugüne kadar yerel ve genel seçimlerde birçok seçim kampanyası, aday tanıtım süreçleri gibi etkinlikleri de yöneten Emre Şişmanlar, yazılım ve bilişimin hem kamuoyu araştırmaları hem de siyasi propaganda ve tanıtım etkinliklerinde çok daha etkin kullanılması yoluyla daha efektif, güvenilir ve hızlı dönüşler ve sonuçlar alınabileceğini öngörmüş ve bu şirketi kurmaya karar vermiştir. 

Emre Şişmanlar kimdir?

1992 - 1997        Rize Atatürk İlkokulu
1997 - 2001        Rize Anadolu Lisesi (Ortaokul)
2001 - 2004        Ankara Fen Lisesi
2004(mart ayı)    Bilgi Etlik Koleji 

2004 - 2011         ODTÜ  -  Petrol ve Doğalgaz Müh. (Terk)
2011 - 2016         Bilkent  - Bilgisayar Teknolojileri ve Bilişim Sistemleri
2011 - 2017         Anadolu Üni. - İşletme


Emre Şişmanlar, siyasi propaganda ve kamuoyu araştırma faaliyetleri haricinde Adalet Bakanlığı bünyesinde yürütülen e-mübaşir sistemi (Duruşma Bildirim Sistemi) ve birçok özel kuruluşa hizmet veren Digital Signage çözümleri projelerinde de görev almıştır. Bunların haricinde birçok web projesi içinde de bulunan Emre Şişmanlar, ilk kez 2008 yılında "Vebiki" isimli internet ve teknoloji şirketini kurmuştur. Emre Şişmanlar son olarak Ankara Büyükşehir Belediyesi Görsel İletişim Merkezi'nde kısa bir süre çalışmış, sonrasında buradan ayrılarak Remres'i kurmaya karar vermiştir. 

İş haricinde birçok sosyal sorumluluk projesinde de görev almış olan Emre Şişmanlar, ODTÜ'de ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği bünyesinde uzun süreler gönüllü matematik ve satranç dersleri vermiştir. 

İngilizce bilen Emre Şişmanlar, bekar olup Ankara'da ikamet etmektedir.